O mně

Dobrý den, jmenuji se Soňa Dvořáčková (Hendrychová) a vítám Vás na svých stránkách.

Vystudovala jsem archeologii a mám to štěstí, že pracuji v oboru. Archeologie je tak mým zaměstnáním i koníčkem. Ráda navštěvuji různé archeologické lokality i muzea v Čechách i zahraničí. Archeologii se proto přizpůsobuje i značná část našich cest (jak si můžete povšimnout v mém cestovatelském blogu).

Během studia jsem absolvovala půlroční studijní pobyt v slovinské metropoli Lublani. Už rok před zahájením pobytu jsem se svědomitě začala učit slovinštinu, abych mohla navštěvovat přednášky a rozuměla přednášejícím. Do Slovinska jsem se zamilovala a od té doby se tam pravidelně vracím. A nejen to- slovinštinu studuji na Univerzitě Karlově. Příležitostně také překládám, doučuji a provázím slovinské turisty.

Mým hlavním koníčkem je cestování. Autem, vlakem, na kole i pěšky. S manželem vyrážíme zejména do turisty méně vyhledávaných destinací. Milujeme Rakousko, Slovinsko a Balkán. I proto jsem se rozhodla psát blog- ráda bych se se svými čtenáři podělila o zážitky z cest, předala zajímavé poznatky o navštívených zemích či prostě jen dala tip na originální výlet. A protože mám pětiletou fenku australského ovčáka Ayran (Dora Allegro Assai), na své si zde přijdou i pejskaři. S Ayran totiž pravidelně cestujeme, a tak mám řadu tipů na turistiku v doprovodu čtyřnohého parťáka.

V neposlední řadě ráda píšu a pracuji s lidmi. I z tohoto důvodu jsem začala psát blog. Spolupracuji s časopisem Týden Historie, kde jsem publikovala několik článků s archeologickou tématikou, přednáším a pořádám popularizační akce. Nyní mohu jen doufat, že i můj blog si najde své čtenáře.